Děti, které dostanou antibiotika před prvními narozeninami, mohou podle výsledků studie provedené ve Spojeném království s větší pravděpodobností trpět ekzémy, stavem kůže, který způsobuje svědění a suchost. Thomas nemocnice nemocnice NHS nadace důvěry Londýna.

Výzkum, publikovaný v British Journal of Dermatology, byl založen na přehledu předchozích studií a ukázal, že riziko vzniku těchto ekzémů u těchto dětí je o 40% vyšší než u dětí, které neužívaly antibiotika. Odborníci upozorňují, že tato větší predispozice k ekzému může být způsobena tím, že antibiotika eliminují střevní mikroby, které hrají důležitou roli ve vývoji imunitního systému.

U dětí, které v prvním roce života užívaly antibiotika, bylo o 40% větší pravděpodobnost vzniku ekzému

Ekzém je běžným stavem u dětí, protože ho trpí 10 až 20% dětí. Při hodnocení výsledků 20 studií o užívání těchto léků a jejich vztahu s těmito kožními lézemi Dr. Teresa Tsakok Guyová, autorka výzkumu, také zjistila, že riziko ekzému se zvyšuje o 7% více. s každým novým antibiotickým záběrem.

Nová studie podporuje „hypotézu hygieny“, která uvádí, že prostředí, ve kterém většina dětí roste, je příliš čisté a aseptické, a že tento nedostatek vystavení mikrobům může být náchylnější k imunitním reakcím. nadměrné, jako v případě alergií nebo astmatu.

What the Health, české titulky (CZ subtitles), komentáře Petra Duchoně (commentaries by Petr Duchoň) (Říjen 2019).